Kosze upominkowe są prezentem, który pomoże każdemu wyrazić to, co czuje. Są tak wyjątkowe, jak nieprzemijająca miłość rodzicielska. Jest wiele okazji, przy których możemy obdarować swoich bliskich. Matce, czy ojcu jest o wiele łatwiej spełnić marzenie dziecka. Od zawsze to robili.

Problem ma zazwyczaj młody człowiek, który chce wyrazić swą wdzięczność i pamięć w stosunku do rodziców. Rozwiązaniem są modne w ostatnim czasie kosze okolicznościowe. Taki prezent jest jednocześnie efektowny i praktyczny. Dodatkowo możemy stworzyć swój wymarzony koszt i wypełnić go słodyczami wedle gustu obdarowywanej osoby.

Dlaczego kosz?
Kosz związany jest z obdarowywaniem. Już w dawnych czasach przyjęło się przekazywanie plonów oraz darów natury w koszach. Są one o wiele bardziej eleganckie i efektowne niż reklamówki, pudełka czy też torebki. Kosz doskonale prezentują swą zawartość, eksponując to, co najpiękniejsze i ukrywając to, co najmniej atrakcyjne. Jego forma zobowiązuje do wybierania jedynie ekskluzywnych produktów. Ten rodzaj opakowania jest wygodny zarówno do przenoszenia, jak i ustawiania. Nie wymaga używania papieru ozdobnego. Czasami nawet niepotrzebne są elementy ozdobne. Jeśli jest taka potrzeba, np. pada deszcz lub występują inne niesprzyjające warunki, może być owinięty folią bezbarwną. Takie zabezpieczenie chroni towary, nie przysłaniając ich.

Na jakie okazje?
Zestawy upominkowe mogą być dostosowane do różnych okazji. Najczęściej wybieranymi koszami upominkowymi dla rodziców są te na okrągłe rocznice ślubu, święta Bożego Narodzenia lub jako prezent w ramach podziękowań w trakcie wesela. Mniejsze kosze wypełnione delikatesami mogą być również prezentem na imieniny, urodziny, dzień matki lub dzień ojca. Podarowanie takiego prezentu z pewnością stworzy wyjątkową atmosferę i spełni oczekiwania każdego, kto uwielbia słodycze, luksusowy alkohol lub dobrej jakości kawę czy herbatę.

Koniec z kłopotliwymi prezentami
Zapewne każdy z nas wie, ile problemów przysparzają cięte bukiety kwiatowe. Każdy kwiat potrzebuje wody, wyjęcie go z wazonu i przetransportowanie zazwyczaj wymaga odpowiedniego zabezpieczenia końców łodyg, a także ubioru przed zmoczeniem. Mniejsze problemy sprawia chęć podarowania bombonierki, chociaż uzależnione jest to od warunków atmosferycznych. Wino z kolei jest łatwo tłukącym się prezentem. Czasami wystarczy chwila nieuwagi i zamiast niego mamy trudną do zmycia plamę. Zarówno kwiaty, czekoladki, jak i wino są dobrym pomysłem na prezent. Ważne jest jednak ich odpowiednie zapakowanie. Kosze upominkowe są w tym niezastąpione. Taki kosz może nie być jedynie koszem. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.nobilia.pl/kosze-upominkowe/kosze-prezentowe/drobne-upominki/ aby przekonać się, że zamiast kosza można zapakować prezent również w specjalne skrzynie lub pudełka. Zarówno one, jak i zwykłe koszyki zapewnią bezpieczeństwo i nienaruszony stan każdego produktu.

Jak skomponować idealny kosz dla rodziców? 
Każdy ma inny gust. Tata zapewne woli produkty wytrawne, mama słodkie lub na odwrót. Możemy zdecydować się na większy kosz i wręczyć go obojgu rodzicom lub na dwa małe i podarować każdemu z osobna.

Razem czy osobno?
Wszystko zależy od okazji. Nie wypada kupować oddzielnych koszy, gdy jest to wspólna rocznica. Wówczas weźmy pod uwagę duży kosz upominkowy. Możemy go uzupełnić dwoma rodzajami wina, herbatą oraz kawą. Z pewnością każdy rodzic odnajdzie w nim to, co lubi. Kupując kosz dla jednej osoby, prawdopodobnie prędzej trafimy w jej gust. Dla kobiety najodpowiedniejszy będzie kosz wypełniony kwiatami, kawą, słodkim lub półsłodkim winem, konfiturą oraz słodyczami. Może być on o wiele bardziej dekoracyjny niż kosz dla mężczyzny. Kosz dla ojca z pewnością będzie wyglądał inaczej niż ten dla matki. Główną rolę będzie odgrywał w nim trunek. Nie musi to być wysokoprocentowy alkohol. Pozostałe produkty będą jedynie dodatkami.

Słodko czy wytrawnie?
Czym zazwyczaj wypełnia się kosze upominkowe? Są to produkty spożywcze, czyli czekolady, owoce w czekoladzie, płatki czekoladowe, paluszki. Jeśli chodzi o alkohol, to najczęściej wybieranymi są koniak, whisky oraz wino. Równie często w koszu prezentowym umieszcza się kawę, herbatę oraz orzechy.