Wybór świątecznego prezentu dla męża nie jest zadaniem łatwym, szczególnie jeśli małżeństwo ma wspólny budżet. Jak kupić coś, żeby mąż nie domyślił się, jaką niespodziankę przygotowała żona, widząc ile pieniędzy ubyło z konta? A przede wszystkim – jaki to w ogóle ma być prezent? Co sprawdzi się idealnie, a czego lepiej nie kupować? 

Mężczyźni – duże dzieci

Nawet najbardziej zorganizowany i poważny mężczyzna gdzieś głęboko, w środku, ukrywa małego chłopca, który wprost uwielbia dostawać prezenty pod choinkę! Jeśli potraktować święta nieco z przymrużeniem oka, może warto zastanowić się nad czymś, co przywróci wspomnienia z dzieciństwa i dostarczy kilku chwil beztroskiej zabawy? Być może niektórym paniom wyda się to dość infantylne i dziwne, ale sterowany samochodzik, zabawkowy latający samolot czy model z klocków do samodzielnego złożenia to strzał w dziesiątkę. Przedział cenowy takich prezentów na pewno pozwoli na znalezienie zabawki dla „dużego dziecka” na każdą kieszeń. W internecie wybór jest ogromny!

Prezent świąteczny dla gadżeciarza

Współcześnie praktycznie każdy mężczyzna część swojego wolnego czasu spędza przed komputerem, dlatego gadżet z takiej dziedziny może okazać się miłą niespodzianką. Dobrym prezentem świątecznym dla męża będzie zarówno pamięć USB (do kupienia w różnych nietypowych kształtach, np. postaci z filmu czy bajki), jak i gumowa klawiatura do tabletu. Sprawdzi się także lampka do podświetlania klawiatury – przydatny gadżet dla nocnych marków – oraz bezprzewodowe słuchawki. Mąż, który lubi gry, ucieszy się ze specjalistycznej myszki komputerowej albo pada, przystosowanego do podłączania do laptopa lub komputera stacjonarnego.

Praktyczne upominki

W tej kategorii także można znaleźć prezenty świąteczne dla każdego mężczyzny. Większość z nich jest po prostu z natury bardzo praktyczna, takie też powinny być upominki, które znajdą się pod choinką. Co zatem kryje się pod pojęciem praktyczny prezent? To ogół rzeczy, które mąż wykorzysta w codziennym życiu i będą mu w czymś pomocne, przydatne; takie, których nie odłoży na półkę i których nie pokryje warstwa kurzu.

Dla panów, pracujących w biurze, dobrym rozwiązaniem może okazać się wieczne pióro z grawerem, skórzany portfel albo wizytownik. Jeśli mężczyzna pali – można podarować mu cygarnicę lub kieszonkową papierośnicę. Panom wiecznie podróżujących (czy to w celach prywatnych, czy służbowych) warto podarować dobry jakościowo termos.

Co kupić melomanowi?

Poszukiwanie prezentu świątecznego dla męża, który jest wielkim miłośnikiem muzyki to czysta przyjemność. Prezent związany z jego zainteresowaniami na pewno go ucieszy, a możliwości wyboru jest naprawdę sporo. Meloman będzie zachwycony nowym odtwarzaczem płyt, MP3, płytą z ulubionym zespołem czy po prostu – biletem na koncert. W ramach prezentu dla panów, którzy umieją grać na instrumentach, można rozejrzeć się za sprzętem lub ciekawymi akcesoriami do niego. Do nieco mniej standardowych, a jednocześnie świetnych pomysłów należy z pewnością zakup wodoodpornego radia pod prysznic lub przenośnego głośnika Bluetooth. Dzięki takim prezentom świątecznym mąż będzie mógł zabrać swoją ulubioną muzykę dosłownie wszędzie!